https://szczecin.rentumi.pl/

Historia

Projekt Rentumi swoją przygodę rozpoczął w 2016 roku, jednak źródło jego wiedzy i doświadczenia jest znacznie głębiej zanurzone w historii. Założyciel spółki - Wojciech Kłodziński w 2006 roku, pierwszy na świecie stworzył oprogramowanie do automatycznego pozycjonowania stron w Google, w ramach Enterso Sp. z o.o., pod nazwą SEO Adder. Przez następne lata spółka rozwijała systemy wspierające marketing internetowy tj. AdMailer, AdSMSer. W przeciągu 11 lat przedsiębiorstwo obsłużyło ponad 7500 firm z Polski i Europy. W celu programowania platformy PromoPager, powstał również oddział Enterso Ltd w Londynie, który dbał o rozwój systemu Multi Level Marketingu opierającego się o usługę SEO.

Pewnego dnia w 2016 roku do firmy Enterso Sp. z o.o. zjawił się Pan Michał Pytlak (EGZO Nieruchomości), który zgłosił zapytanie o wycenę systemu do rozliczania czynszów z mieszkań. W tamtym momencie, posiadał on ponad 130 lokatorów w podnajmowanych mieszkaniach. Wspólnie, po kilku spotkaniach z Wojciechem Kłodzińskim, doszli do wniosku, że omawiany pomysł rozbudują do znacznie większych rozmiarów i wspólnymi siłami stworzą aplikację wspierającą wynajmujących mieszkania jak i lokatorów.

Prace nad projektem trwały 1,5 roku, aby w Styczniu 2018 uruchomić wersję BETA. Był to raptem początek napływających czynszów od lokatorów i pierwsze wygenerowane przez aplikację aktywne umowy najmu. Zaledwie w pierwszym roku działalności udało się pozyskać ponad 1100 aktywnych użytkowników systemu.

Niestety pod koniec Stycznia 2018 roku, jeden z współtwórców aplikacji, Michał Pytlak, zginął w wypadku. Wojciech Kłodziński odkupił 50% udziałów, aby uzyskać 100 % udziałów. Następnie dla Poznańskiej spólki akcyjnej, sprzedał 11-letnią spółkę Enterso, aby z jej kapitału inwestować w rozwój aplikacji Rentumi.

Maja 2018 roku, po stworzeniu aplikacji do zarządzania wynajmem mieszkań, powstały w firmie pracę nad budową struktury sieci franczyzowej Rentumi Property - czyli sieci biur nieruchomości ukierunkowanych dla inwestorów, którzy chcą ulokować zdolność kredytową lub gotówkę w aktywach w formie wyremontowanych i gotowych, wynajętych mieszkań generujących ponad 10% rocznie z zwrotu z kapitału.

Pierwsze wprowadzenie usługi zdalnego wynajmu mieszkania - wygenerowanie i podpisanie umowy najmu, odbyło się Czerwca 2018 roku. Była to pierwsza na świecie umowa najmu długoterminowego, wygenerowana w ten sposób. Obejrzyj prezentację przykładowego najmu:

Tego samego miesiąca, Czerwca 2018 roku, Rentumi otrzymało nominację w konkursie Pracodawca Roku 2018.

Następnego miesiąca - Lipca 2018 roku, zostało wprowadzenie zapisu umowy najmu mieszkania w systemie BlockChain, mającego na celu dodatkową autoryzację zawarcia kontraktu.

W celu powiększenia zasobu usług w zakresie obsługi nieruchomości, Rentumi Sp. z o.o., także w Lipcu 2018 roku, przejęła firmę MojWynajem.pl - system rozliczający podatki z najmu.

Tego samego miesiąca, został uruchomiony projekt RentumiCoin o inwestowanie w nieruchomości w oparciu o własną kryptowalutę ( platforma Waves wallet ). Niestety mimo bardzo dużego sukcesu, już w pierwszym miesiącu w postaci zebranego kapitału, projekt kryptowaluty musiał zostać wstrzymany, aż do pojawienia się regulacji prawnych, pozwalających zaksięgować otrzymywane środki.

Następnym zakupem spółki Rentumi, było przejęcie rankingu polskich deweloperów - portalu Flateo.pl

Dwa miesiące później - Września 2018 roku - wprowadzony został nowy system Dodaj.Rentumi.pl - polegający na promocji ogłoszeń nieruchomości, jednocześnie na 100 największych w Polsce portalach nieruchomości. Usługa ta pozwala znacznie szybciej sprzedać nieruchomość, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

W Październiku 2018 roku, Rentumi zaczęło upiększać okolicę ronda Giedroycia w Szczecinie, ponieważ tego miesiąca zostało uruchomione pierwsze biuro nieruchomości - Szczeciński oddział Rentumi Property, w ramach sieci franczyzowej biur  nieruchomości.

W Listopadzie 2018 roku - odbyły się trzy bardzo ważne wydarzenia:

  •  prezentacja aplikacji Rentumi na międzynarodowych targach w Lizbonie
  • Web Summit w Portugalii oraz na targach w Nowym Yorku
  • Cloud Expo w USA. Tego samego miesiąca

wzięliśmy także udział w konkursie Mieszkanicznik jako ogólnopolski partner stowarzyszenia.

Następnego miesiąca - Grudnia 2018 roku - Rentumi zostało numerem 1 na Pomorzu Zachodnim. Odbył się pierwszy zachodniopomorski konkurs gospodarczy `Twój biznes pod banderą sukcesu`, w którym firma Rentumi, jako pierwsze i jedyne biuro nieruchomości wzięło udział, zwyciężając jako najbardziej innowacyjne biuro nieruchomości w Szczecinie i w województwie zachodniopomorskim w kategorii mikroprzedsiębiorstw.

W ramach spółki Rentumi, z miesiąca na miesiąc dzieje się coraz więcej. Od 2017 roku Rentumi Foundation zaczęło cyklicznie organizować ,,Seminarium Inwestorów Nieruchomości". Networkingowe spotkania, zrzeszające ludzi zainteresowanych branżą nieruchomości, rozpoczynające się od 4 prelekcji, panelu dyskusyjnego i kończące się na after party z open barem i lożą VIP dla uczestników. W Maju 2019 roku odbyła się VII edycja Seminarium.

Od stycznia 2019 roku - Rentumi ruszyło także z współorganizacją cyklicznych szkoleń z inwestowania w nieruchomości z firmą Pragmatic Studio, najbardziej obszernych 6-cio dniowych szkoleń w regionie zachodniopomorskim, a także jednych z najlepszych szkoleń w całej Polsce, według wielu opinii naszych uczestników oraz organizacji sprawujących kontrolę nad organizowanymi przez nas szkoleniami z dofinansowaniem. - Szkolenia te są prowadzone przez największych ekspertów - praktyków w Polsce od inwestowania w nieruchomości. W Maju 2019 roku odbyła się IV edycja szkoleń.